Pohádková krabička, open source!

Pohádková krabička

Pohádková krabička je open-source přehrávač plný pohádek, který rozvíjí kreativitu, soustředěnost a podporuje vzdělání v oborech programování, 3D tisku, elektronice a designu.

Stáhnout zdrojové soubory Poptat

Jak to funguje

  • Krabička se zapíná lehkým ťuknutím nebo poklepáním.
  • Na horní stranu se na okamžik přiloží speciální nálepka nebo žeton, který spustí přehrávání. Žeton může být součástí plyšové hračky nebo jakéhokoliv jiného objektu. Žeton slouží pouze pro spuštění přehrávání a nemusí být po celou dobu přehrávání v blízkosti krabičky.
  • Po ukončení přehrávání se krabička sama vypne.
  • Kdykoliv během přehrávání je možné ťuknutím přehrávání přerušit a dalším ťuknutím v přehrávání pokračovat.

Během přehrávání lze s krabičkou manipulovat, přenášet ji a podobně, bez vlivu na přehrávání. Krabička rozlišuje, zda se s ní hýbe nebo zda se s ní ťuká.

Dětství bez displejů

Pohádková krabička není typická elektronika dnešní doby. Nemá obrazovku, LEDky ani tlačítka. Její ovládání lze snadno spojit s oblíbeným plyšákem i knížkou.

Absence rušivých elementů spolu se zajímavým obsahem trénuje udržení pozornosti.

Obsah máte plně pod kontrolou. Sami rozhodujete, co je pro vaše dítě vhodné a co ne.

Dobrá investice

Pohádková krabička je navržena jako rostoucí, dlouhověká stavebnice.

  • Využijete ji jako přehrávač pohádek před spaním.
  • Později pro zabavení potomka zatímco se věnujete druhému dítěti.
  • Časem podpoří tvořivost a kreativitu, od výtvarného zpracování žetonů až po vlastní pohádky.
  • Ve školkovém věku poslouží k edukativním hrám, ke kterým můžete získat hotové herní principy s volitelným obsahem.
  • A nakonec ve školním věku poslouží k seznámení se s 3D tiskem, programováním, elektronikou nebo designem.

Nálepky a žetony

Každá nálepka nebo žeton umí spustit pouze jednu pohádku, tedy kolik chceme pohádek, tolik potřebujeme nálepek nebo žetonů.

Do krabičky se vkládá microSD karta, na kterou si uložíme pohádky. Soubory na kartě jsou číslované a nálepky jsou taktéž číslované. Nálepka spustí přehrávání pohádky se stejným číslem.

Kouzelné žetony

Kouzelné žetony mají speciální funkce. Umí nastavit hlasitost, přehrávat playlisty, čtení na pokračování a další funkce.

Plus mínus

Dva žetony, kdy jeden hlasitost zvyšuje, druhý snižuje. Žetony se přikládají po probuzení Pohádkové krabičky, před spuštěním pohádky.

Hlasitost

Pět žetonů, každý nastaví jinou úroveň hlasitosti. Nemusíte tak snižovat/zvyšovat hlasitost opakovaným použitém Plus/Mínus žetonů, ale přímo nastavit potřebnou úroveň hlasitosti.

Playlist

Používá se místo klasických nálepek pro spuštění pohádky. Přehraje vše, co je na SD kartě v adresáři se stejným číslem jako je číslo žetonu. Hodí se pro říkanky, písničky.

Čtení na pokračování

Úžasná funkce čtení na pokračování. Žeton spustí kapitolu audio knihy a zapamatuje si ji. Při dalším použití automaticky spustí kapitolu následující. Používá se místo klasických nálepek pro spuštění pohádky.

Ukecaná krabička

Když Pohádková krabička zrovna nečte pohádku, tak spí. Pomocí Kouzelného žetonu se promění v Ukecanou krabičku. Po probuzení komentuje vaše počínání, umí 25 různých hlášek.

Pauza

Sada žetonů, které umí změnit maximální délku pauzy v přehrávání. Když přehrávání přerušíte, po čase se krabička vypne. Pokud je tento čas třeba prodloužit, použije se k tomu Kouzelný žeton Pauza.

Pohádky a jiný audio obsah

Obsah máte plně pod kontrolou. Pohádky se ukládají na sd kartu, záleží tedy jen na vás, jaký obsah budou mít vaše děti dostupný. Lze použít vlastní nahrávky, namluvené vaším hlasem. Zapojit širší rodinu. A také svoje namluvené pohádky sdílet s ostatními a získat tak další zajímavý obsah.

Baterie

Krabička obsahuje Li-ion akumulátor, dobíjí se přes USB-C pomocí jakékoliv USB nabíječky. Na jedno nabití však vydrží i měsíc. Po připojení nabíječky se vedle konektoru rozsvítí červené světýlko, při plném nabití pak modré.

Ekologie

3D tisk eliminuje odpad při výrobě, především ve srovnání s obráběním nebo vstřikolisem. Materiál PLA je vyroben z kukuřičného škrobu a je kompostovatelný.

Pohádková krabička je sestavena z modulů, které jsou snadno vyměnitelné, díky tomu je opravitelná.


Open source

Pohádková krabička je open source, vydaná pod licencí GNU GPLv3. Můžete si stáhnout zdrojové soubory, sami si ji vytisknout, osadit elektronikou i oživit.

Podporujeme kreativitu a snahu se vzdělávat, proto si můžete kteroukoliv část projektu upravit a sdílet s ostatními.


Prodej

Objednávku prosím zašlete emailem na adresu info@jan-stejskal.cz nebo použijte tlačítko Poptat. Za cenu 2 800 Kč získáte zkompletovanou Pohádkovou krabičku, microSD kartu s českými pohádkami, 10 chytrých nálepek pro spuštění přehrávání pohádek, Kouzelné žetony Plus a Mínus pro nastavení hlasitosti, nabíjecí kabel a polstrovaný pytlík.

Dostupné barvy:
Spodní díl: bílá, oranžová, červená, fialová, zelená, tyrkysová, růžová a světle zelená
Horní díl: bílá, žlutá, oranžová, červená, tmavá fialová s flitry, fialová, modrá, zelená, růžová, černá s flitry a světle zelená

Orientační představu o barvách si můžete udělat z fotek níže. Vyberte si jakoukoliv kombinaci z nabízených barev a krabičku vám zkompletujeme.

Nyní již pracujeme na nové verzi Pohádkové krabičky, která si zachová své přednosti a navíc nabídne pohodlnější správu a sdílení obsahu přes webovou aplikaci. Do výbavy Pohádkové krabičky přibude WiFi připojení.

Poptat

Fotografie


Kontakty

Jan Stejskal

E-mail: info@jan-stejskal.cz
Mobil: +420 728 285 689

Jsem na Linkedin

Copyright © 2008–2022 Jan Stejskal