Vyvíjím software, webové a mobilní aplikace

Kdo je Jan Stejskal

  • Prototypuji software i hardware,
  • píši firmware (ESP, Microchip/Atmel SAMD, AVR, Teensy, Arduino, C++),
  • vyvíjím mobilní a webové aplikace (Apache Cordova, Javascript),
  • serverové i desktopové aplikace (Nodejs, PHP, databáze, C#, Electron).

Programování se věnuji od roku 2003. Zaměřil jsem se na tvorbu webových stránek, naučil se kódovat, stylovat a své první zkušenosti z komerčních projektů shrnul v knize Vytváříme WWW stránky pomocí HTML, CSS a JavaScriptu, která vyšla v polovině roku 2004 a stala se bestsellerem, o rok později se již připravovalo druhé vydání.

Od roku 2005 se věnuji programování v PHP a MySQL. Pracoval jsem v herním studiu Illusion Softworks, později 2K Czech, kde jsem se věnoval vizuálním efektům a programování užitečných převážně grafických nástrojů a databázových systémů. Souběžně jsem vyučoval grafický design a webdesign na gymnáziu.

Po odchodu na volnou nohu v roce 2008 jsem se věnoval především tvorbě webů a začal se věnovat i zajímavějším projektům, například jsem realizoval:

  • Systém pro dálkovou správu sítí digital signage a přehrávač digital signage
  • Tunelový trenažer pro výuku obsluhy tunelů v ČR
  • 24hrs engine, systém pro tvorbu a provoz webových stránek
  • Autosave aplikace pro Adobe Photoshop

Náročnější a zajímavé projekty mě přivedly k dalším technologiím a programovacím jazykům jako Delphi, C# a jiné. Poslední roky vyhledávám projekty, které propojují zakázkový nebo průmyslový hardware s moderním webovým nebo mobilním rozhraním a umožňují tak intuitivní ovládání jinak složitých systémů. Prototypuji, píši firmware, vyvíjím mobilní a webové aplikace, serverové i desktopové aplikace a uživatelská rozhraní. Oblíbil jsem si javascript, který umožňuje realizaci offline webových aplikací, hybridních mobilních aplikací i serverových aplikací. Účastním se výběrových řízení na realizaci technologicky zajímavých projektů, neváhejte mě přizvat do vaší soutěže.

Projekty z poslední doby:

Často působím také v pozici konzultanta, například pro projekty ČVUT, pro firmy i jednotlivce. Nepřednáším.

Mimo programování se stále věnuji grafice a to především grafickým návrhům mobilních a webových aplikací, ale také fotografování a postprodukci.

Strukturované informace naleznete na mém profilu v síti Linkedin a představu o mé práci si můžete udělat z referencí.

Chcete realizovat váš projekt? Napište mi

Jan Stejskal - portret

Zájmy a koníčky

Ve volném čase se věnuji záchranářské kynologii, s fenou Safirou dělám jako dobrovolník canisterapii. Chodíme po horách nebo se plavíme po Evropě. Fotím, kreslím a rád vařím.


Kontakty

Jan Stejskal

E-mail: info@jan-stejskal.cz
Mobil: +420 728 285 689

Jsem na Linkedin

Copyright © 2008–2023 Jan Stejskal