Multimediální expozice výstavy k 80. výročí Letiště Praha

Výstava k 80. výročí Letiště Praha

Na Letišti Praha byla 26. července otevřena výstava k 80. výročí provozu letiště. Pro tuto výstavu jsem realizoval expozici s dobovými videi a záběry ze všech důležitých etap historie letiště a simulátor bezpečnostní kontroly.

Dobová videa jsou přehrávána na video stěně složené ze 14 velkoplošných LCD monitorů. Jednotlivá videa jsou řazena chronologicky tak, že stěna vytváří časovou osu. Návštěvník ovládá přehrávání videí vlastním pohybem. Průchodem před video stěnou se automaticky spouští jednotlivé záběry z daného časového období. Ovládání je řešeno pomocí ultrazvukových čidel pohybu v kombinaci se zakázkovou elektronikou a samotnou aplikací pro přehrávání videí.

Simulátor bezpečnostní kontroly znázorňuje použití skeneru zavazadel. Návštěvník může spustit skenování zavazadla, na monitoru se zobrazí snímek skenovaného zavazadla. Pro tuto expozici jsem realizoval zařízení ovladače a software pro Raspberry Pi, na kterém aplikace běží.

Video prohlídka expozic

Orientační cena vývoje

Orientační cena zahrnuje výrobu zařízení, firmware a software. Zadavatel dodal předinstalovaná zařízení, na kterých musí expozice běžet. Návrh technického řešení, instalace a zprovoznění ani samotný obsah nejsou součástí ceny. Orientační cena 20 000 Kč bez DPH.

Realizuji Váš projekt, napište mi


Kontakty

Jan Stejskal

E-mail: info@jan-stejskal.cz
Mobil: +420 728 285 689

Jsem na Linkedin

Copyright © 2008–2021 Jan Stejskal