Multimediální expozice pro citadelu v Erbílu, popis projektu

Multimediální expozice

Citadela v Erbílu (Kurdistán, Irák) je nejstarší nepřetržitě obydlené město na světě, které vzniklo před více než 7 000 lety. Z jedné z historických budov rodiny Yaqub Agha vzniklo informační centrum s expozicemi, které návštěvníkům přiblíží historii citadely.

Realizoval jsem 8 aplikací, které tvoří multimediální obsah expozic. Expozice jsou tvořeny projekcemi, dotykovými lcd obrazovkami, dotykovými tablety, tlačítkovým ovladačem, ale také dotykovým stolem o ploše přes 3m2.

Všechny aplikace jsou v jazycích Angličtina, Arabština, Kurdština.

Aplikace jsou realizovány v klientském javascriptu a zobrazeny ve webovém prohlížeči. Běží na mini počítačích pod linuxem s webovým prohlížečem v kiosk módu. Aplikace, které jsou složené z více projekcí nebo u aplikací, kde lze projekce ovládat z dotykových panelů je komunikace mezi aplikacemi řešena pomocí WebRTC (p2p komunikace). Aplikace s možností ovládat projekci s posunem časové osy je doplněna herním ovladačem (gamepad) s 25 tlačítky, který běží na hardware Arduino. Expozice také obsahují video projekce a UHD televize s přehrávači. Přehrávače jsou realizované pomocí Raspberry Pi s automatickým přehráváním obsahu. U všech zařízení lze obsah nahrávat vzdáleně.

Všechny expozice lze spustit nebo vypnout jedním tlačítkem. Nebo také ovládat jednotlivá zařízení jako jsou počítače, projektory, Raspberry Pi, osvětlení. Pro tento účel jsem vytvořil software Remote control a hardware, který je blíže popsán zde.

Projekt UNESCO realizovala firma GEMA ART GROUP a.s., subdodavatel multimédií FULL CAPACITY s.r.o.

Orientační cena vývoje

Orientační cena zahrnuje návrh a realizaci technických řešení včetně hardware a software, serverové řešení, konfigurace sítě, řešení pro vzdálené ovládání všech zařízení včetně projekcí, osvětlení. Orientační cena 350 000 Kč bez DPH.

Realizuji Váš projekt, napište mi

Ukázky multimédií a fotodokumentace


Kontakty

Jan Stejskal

E-mail: info@jan-stejskal.cz
Mobil: +420 728 285 689

Jsem na Linkedin

Copyright © 2008–2024 Jan Stejskal